TRSF3243IDBR
Buy with confidence from Brilltron.com
TRSF3243IDBR is warrantied and traceable.| Part Number | TRSF3243IDBR |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC DVR/RCVR RS232 ESD 28SSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 5.5 V |
| Type | Transceiver |
| Supplier Device Package | 28-SSOP |
| Series | - |
| Receiver Hysteresis | 500mV |
| Protocol | RS232 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Other Names | 296-25103-2 TRSF3243IDBR-ND |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Drivers/Receivers | 3/5 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Duplex | Full |
| Detailed Description | 3/5 Transceiver Full RS232 28-SSOP |
| Data Rate | 1Mbps |
| Base Part Number | TRSF3243 |
Operation Guide
We can supply TRSF3243IDBR, use the request quote form to request TRSF3243IDBR pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TRSF3243IDBR.The price and lead time for TRSF3243IDBR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TRSF3243IDBR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- TRSF3243IDBR
- TRSF3243IDBR data sheet
- TRSF3243IDBR datasheet
- TRSF3243IDBR pdf datasheet
- Download TRSF3243IDBR datasheet
- TRSF3243IDBR image
- TRSF3243IDBR part

