TXB0101DCKR
Buy with confidence from Brilltron.com
TXB0101DCKR is warrantied and traceable.| Part Number | TXB0101DCKR |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC TRNSLTR BIDIRECTIONAL SC70-6 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - VCCB | 1.65V ~ 5.5V |
| Voltage - VCCA | 1.2V ~ 3.6V |
| Translator Type | Voltage Level |
| Supplier Device Package | SC-70-6 |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Output Type | Tri-State, Non-Inverted |
| Output Signal | - |
| Other Names | 296-22861-2 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 7 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Signal | - |
| Features | Auto-Direction Sensing |
| Detailed Description | Voltage Level Translator Bidirectional 1 Circuit 1 Channel 100Mbps SC-70-6 |
| Data Rate | 100Mbps |
| Channels per Circuit | 1 |
| Channel Type | Bidirectional |
| Base Part Number | TXB0101 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply TXB0101DCKR, use the request quote form to request TXB0101DCKR pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TXB0101DCKR.The price and lead time for TXB0101DCKR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TXB0101DCKR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- TXB0101DCKR
- TXB0101DCKR data sheet
- TXB0101DCKR datasheet
- TXB0101DCKR pdf datasheet
- Download TXB0101DCKR datasheet
- TXB0101DCKR image
- TXB0101DCKR part

