TXB0104QRUTRQ1
Buy with confidence from Brilltron.com
TXB0104QRUTRQ1 is warrantied and traceable.| Part Number | TXB0104QRUTRQ1 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC TRNSLTR BIDIRECTIONAL 12UQFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - VCCB | 1.65V ~ 5.5V |
| Voltage - VCCA | 1.2V ~ 3.6V |
| Translator Type | Voltage Level |
| Supplier Device Package | 12-UQFN (1.7x2) |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 12-UFQFN |
| Output Type | Tri-State, Non-Inverted |
| Output Signal | - |
| Other Names | 296-41033-2 TXB0104QRUTRQ1-ND |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Signal | - |
| Features | Auto-Direction Sensing |
| Detailed Description | Voltage Level Translator Bidirectional 1 Circuit 4 Channel 100Mbps 12-UQFN (1.7x2) |
| Data Rate | 100Mbps |
| Channels per Circuit | 4 |
| Channel Type | Bidirectional |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply TXB0104QRUTRQ1, use the request quote form to request TXB0104QRUTRQ1 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TXB0104QRUTRQ1.The price and lead time for TXB0104QRUTRQ1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TXB0104QRUTRQ1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- TXB0104QRUTRQ1
- TXB0104QRUTRQ1 data sheet
- TXB0104QRUTRQ1 datasheet
- TXB0104QRUTRQ1 pdf datasheet
- Download TXB0104QRUTRQ1 datasheet
- TXB0104QRUTRQ1 image
- TXB0104QRUTRQ1 part

