UA78M33CKC
Buy with confidence from Brilltron.com
UA78M33CKC is warrantied and traceable.| Part Number | UA78M33CKC |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC REG LINEAR 3.3V 500MA TO220-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage Dropout (Max) | 2V @ 350mA |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.3V |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Voltage - Input (Max) | 25V |
| Supplier Device Package | TO-220-3 |
| Series | - |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Short Circuit |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | TO-220-3 |
| PSRR | 80dB (120Hz) |
| Output Type | Fixed |
| Output Configuration | Positive |
| Other Names | 296-12722-5 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 125°C |
| Number of Regulators | 1 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V 500mA TO-220-3 |
| Current - Output | 500mA |
| Control Features | - |
| Base Part Number | UA78M33 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply UA78M33CKC, use the request quote form to request UA78M33CKC pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number UA78M33CKC.The price and lead time for UA78M33CKC depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# UA78M33CKC.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- UA78M33CKC
- UA78M33CKC data sheet
- UA78M33CKC datasheet
- UA78M33CKC pdf datasheet
- Download UA78M33CKC datasheet
- UA78M33CKC image
- UA78M33CKC part

