UC2845DTRG4
Buy with confidence from Brilltron.com
UC2845DTRG4 is warrantied and traceable.| Part Number | UC2845DTRG4 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC REG CTRLR MULT TOP 14SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 7.6 V ~ 30 V |
| Topology | Boost, Flyback, Forward Converter |
| Synchronous Rectifier | No |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Series | - |
| Serial Interfaces | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Type | Transistor Driver |
| Output Phases | 1 |
| Output Configuration | Positive, Isolation Capable |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Outputs | 1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Function | Step-Up, Step-Up/Step-Down |
| Frequency - Switching | 500kHz |
| Duty Cycle (Max) | 48% |
| Detailed Description | Boost, Flyback, Forward Converter Regulator Positive, Isolation Capable Output Step-Up, Step-Up/Step-Down DC-DC Controller IC 14-SOIC |
| Control Features | Frequency Control |
| Clock Sync | No |
| Base Part Number | UC2845 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply UC2845DTRG4, use the request quote form to request UC2845DTRG4 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number UC2845DTRG4.The price and lead time for UC2845DTRG4 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# UC2845DTRG4.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- UC2845DTRG4
- UC2845DTRG4 data sheet
- UC2845DTRG4 datasheet
- UC2845DTRG4 pdf datasheet
- Download UC2845DTRG4 datasheet
- UC2845DTRG4 image
- UC2845DTRG4 part


