UCC38050D
Buy with confidence from Brilltron.com
UCC38050D is warrantied and traceable.| Part Number | UCC38050D |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC PFC CTRLR TRANSITION 8SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply | 15.4 V ~ 18 V |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Series | - |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Other Names | 296-13710-5 UCC38050DG4 UCC38050DG4-ND |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Mode | Discontinuous (Transition) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 26 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency - Switching | 200kHz |
| Detailed Description | PFC IC Discontinuous (Transition) 200kHz 8-SOIC |
| Current - Startup | 75µA |
| Base Part Number | UCC38050 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply UCC38050D, use the request quote form to request UCC38050D pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number UCC38050D.The price and lead time for UCC38050D depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# UCC38050D.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- UCC38050D
- UCC38050D data sheet
- UCC38050D datasheet
- UCC38050D pdf datasheet
- Download UCC38050D datasheet
- UCC38050D image
- UCC38050D part

