UCC3818AN
Buy with confidence from Brilltron.com
UCC3818AN is warrantied and traceable.| Part Number | UCC3818AN |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC PFC CTRLR AVERAGE CURR 16DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply | 12 V ~ 17 V |
| Supplier Device Package | 16-PDIP |
| Series | - |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Other Names | 296-16721-5 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Mode | Average Current |
| Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency - Switching | 6kHz ~ 220kHz |
| Detailed Description | PFC IC Average Current 6kHz ~ 220kHz 16-PDIP |
| Current - Startup | 150µA |
| Base Part Number | UCC3818A |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply UCC3818AN, use the request quote form to request UCC3818AN pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number UCC3818AN.The price and lead time for UCC3818AN depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# UCC3818AN.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- UCC3818AN
- UCC3818AN data sheet
- UCC3818AN datasheet
- UCC3818AN pdf datasheet
- Download UCC3818AN datasheet
- UCC3818AN image
- UCC3818AN part

