ULN2004AINSRG4
Buy with confidence from Brilltron.com
ULN2004AINSRG4 is warrantied and traceable.| Part Number | ULN2004AINSRG4 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC PWR RELAY 7NPN 1:1 16SO |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 50V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1.6V @ 500µA, 350mA |
| Transistor Type | 7 NPN Darlington |
| Supplier Device Package | 16-SO |
| Series | - |
| Power - Max | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 16-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 28 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency - Transition | - |
| Detailed Description | Bipolar (BJT) Transistor Array 7 NPN Darlington 50V 500mA 16-SO |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | - |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 50µA |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 500mA |
| Base Part Number | ULN2004AI |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply ULN2004AINSRG4, use the request quote form to request ULN2004AINSRG4 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ULN2004AINSRG4.The price and lead time for ULN2004AINSRG4 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ULN2004AINSRG4.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- ULN2004AINSRG4
- ULN2004AINSRG4 data sheet
- ULN2004AINSRG4 datasheet
- ULN2004AINSRG4 pdf datasheet
- Download ULN2004AINSRG4 datasheet
- ULN2004AINSRG4 image
- ULN2004AINSRG4 part



