XTR112UAG4
Buy with confidence from Brilltron.com
XTR112UAG4 is warrantied and traceable.| Part Number | XTR112UAG4 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC CURRENT TRANSMITTER 14SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Type | Current Transmitter |
| Supplier Device Package | 14-SO |
| Series | - |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Type | Voltage |
| Other Names | XTR112UAE4 XTR112UAE4-ND |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface | 2-Wire |
| Input Type | Voltage |
| Current - Supply | 20mA |
| Base Part Number | XTR112 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply XTR112UAG4, use the request quote form to request XTR112UAG4 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number XTR112UAG4.The price and lead time for XTR112UAG4 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# XTR112UAG4.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- XTR112UAG4
- XTR112UAG4 data sheet
- XTR112UAG4 datasheet
- XTR112UAG4 pdf datasheet
- Download XTR112UAG4 datasheet
- XTR112UAG4 image
- XTR112UAG4 part

