MAX17126ETM+
| Part Number | MAX17126ETM+ |
|---|---|
| Manufacturer | Maxim Integrated |
| Description | IC PWR SUPPLY W/VCOM AMP 48TQFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | Part Numbering System |
| Voltage - Supply | 8 V ~ 16.5 V |
| Supplier Device Package | 48-TQFN (7x7) |
| Series | - |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 48-WFQFN Exposed Pad |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | TFT-LCD Panels: Gamma Buffer, VCOM Driver PMIC 48-TQFN (7x7) |
| Current - Supply | 8.5mA |
| Base Part Number | MAX17126 |
| Applications | TFT-LCD Panels: Gamma Buffer, VCOM Driver |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply MAX17126ETM+, use the request quote form to request MAX17126ETM+ pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAX17126ETM+.The price and lead time for MAX17126ETM+ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MAX17126ETM+.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Maxim Integrated MAX17126ETM+
- MAX17126ETM+ data sheet
- MAX17126ETM+ datasheet
- MAX17126ETM+ pdf datasheet
- Download MAX17126ETM+ datasheet
- MAX17126ETM+ image
- MAX17126ETM+ part
- Maxim Integrated MAX17126ETM+


