MAX2043ETX+
| Part Number | MAX2043ETX+ |
|---|---|
| Manufacturer | Maxim Integrated |
| Description | IC AMP UMTS 1.7GHZ-3GHZ 36TQFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | MAX2043 |
| Voltage - Supply | 4.75 V ~ 5.25 V |
| Test Frequency | - |
| Supplier Device Package | 36-TQFN (6x6) |
| Series | - |
| RF Type | UMTS, W-CDMA, DCS, PCS, CDMA2000, EDGE, PHS, WLL, WLAN, 802.16/WiMax |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 36-WFQFN Exposed Pad |
| P1dB | 23dBm |
| Noise Figure | 7.8dB |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain | - |
| Frequency | 1.7GHz ~ 3GHz |
| Detailed Description | RF Amplifier IC UMTS, W-CDMA, DCS, PCS, CDMA2000, EDGE, PHS, WLL, WLAN, 802.16/WiMax 1.7GHz ~ 3GHz 36-TQFN (6x6) |
| Current - Supply | 108mA ~ 140mA |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply MAX2043ETX+, use the request quote form to request MAX2043ETX+ pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAX2043ETX+.The price and lead time for MAX2043ETX+ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MAX2043ETX+.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Maxim Integrated MAX2043ETX+
- MAX2043ETX+ data sheet
- MAX2043ETX+ datasheet
- MAX2043ETX+ pdf datasheet
- Download MAX2043ETX+ datasheet
- MAX2043ETX+ image
- MAX2043ETX+ part
- Maxim Integrated MAX2043ETX+


