MAX267AEWG
| Part Number | MAX267AEWG |
|---|---|
| Manufacturer | Maxim Integrated |
| Description | IC FILTER BANDPASS PROG 24-SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Datasheets | MAX263,264,267,268Part Numbering System |
| Voltage - Supply | 4.74 V ~ 12.6 V, ±2.37 V ~ 6.3 V |
| Supplier Device Package | 24-SOIC |
| Series | - |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Number of Filters | 2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Frequency - Cutoff or Center | 57kHz |
| Filter Type | Band Pass |
| Filter Order | 2nd |
| Base Part Number | MAX267 |
Operation Guide
We can supply MAX267AEWG, use the request quote form to request MAX267AEWG pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAX267AEWG.The price and lead time for MAX267AEWG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MAX267AEWG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Maxim Integrated MAX267AEWG
- MAX267AEWG data sheet
- MAX267AEWG datasheet
- MAX267AEWG pdf datasheet
- Download MAX267AEWG datasheet
- MAX267AEWG image
- MAX267AEWG part
- Maxim Integrated MAX267AEWG

