MAX34561T+T
| Part Number | MAX34561T+T |
|---|---|
| Manufacturer | Maxim Integrated |
| Description | IC HOT-PLUG SW 12V/5V 24TQFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | MAX34561Part Numbering System |
| Voltage - Supply | 4 V ~ 5.5 V, 9 V ~ 13.2 V |
| Type | Hot Plug Controller |
| Supplier Device Package | 24-TQFN (4x4) |
| Series | - |
| Programmable Features | Auto Retry, Current Limit, Fault Timeout, Latched Fault, Slew Rate |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 24-WFQFN Exposed Pad |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Channels | 2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 5 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Features | OVP, Thermal Limit, UVLO |
| Feature Pins | ARD5, ADR12, TIMER5, TIMER12, VRAMP5, VRAMP12 |
| Detailed Description | Hot Plug Controller 2 Channel PCI Express® 24-TQFN (4x4) |
| Current - Output (Max) | 2A, 3A |
| Base Part Number | MAX34561 |
| Applications | PCI Express® |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply MAX34561T+T, use the request quote form to request MAX34561T+T pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAX34561T+T.The price and lead time for MAX34561T+T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MAX34561T+T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Maxim Integrated MAX34561T+T
- MAX34561T+T data sheet
- MAX34561T+T datasheet
- MAX34561T+T pdf datasheet
- Download MAX34561T+T datasheet
- MAX34561T+T image
- MAX34561T+T part
- Maxim Integrated MAX34561T+T

