MAX4624EZT
Buy with confidence from Brilltron.com
MAX4624EZT is warrantied and traceable.| Part Number | MAX4624EZT |
|---|---|
| Manufacturer | Maxim Integrated |
| Description | IC ANALOG SWITCH SPDT SOT23-5 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Datasheets | MAX4624-25 |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 1.8 V ~ 5.5 V |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | - |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 50ns, 50ns |
| Switch Circuit | SPDT |
| Series | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| On-State Resistance (Max) | 1 Ohm |
| Number of Circuits | 1 |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 2:1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description | 1 Circuit IC Switch 2:1 1 Ohm |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 2nA |
| Crosstalk | -57dB @ 1MHz |
| Charge Injection | 65pC |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | 60 mOhm |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 32pF |
| -3db Bandwidth | - |
Operation Guide
We can supply MAX4624EZT, use the request quote form to request MAX4624EZT pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAX4624EZT.The price and lead time for MAX4624EZT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MAX4624EZT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Maxim Integrated MAX4624EZT
- MAX4624EZT data sheet
- MAX4624EZT datasheet
- MAX4624EZT pdf datasheet
- Download MAX4624EZT datasheet
- MAX4624EZT image
- MAX4624EZT part
- Maxim Integrated MAX4624EZT


