MAX6316LUK45CY+
| Part Number | MAX6316LUK45CY+ |
|---|---|
| Manufacturer | Maxim Integrated |
| Description | IC MPU/RESET CIRC 4.50V SOT23-5 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | MAX6316-22 |
| Voltage - Threshold | 4.5V |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Series | - |
| Reset Timeout | 140 ms Minimum |
| Reset | Active Low |
| Packaging | Strip |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Output | Push-Pull, Totem Pole |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-23-5 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply MAX6316LUK45CY+, use the request quote form to request MAX6316LUK45CY+ pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAX6316LUK45CY+.The price and lead time for MAX6316LUK45CY+ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MAX6316LUK45CY+.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Maxim Integrated MAX6316LUK45CY+
- MAX6316LUK45CY+ data sheet
- MAX6316LUK45CY+ datasheet
- MAX6316LUK45CY+ pdf datasheet
- Download MAX6316LUK45CY+ datasheet
- MAX6316LUK45CY+ image
- MAX6316LUK45CY+ part
- Maxim Integrated MAX6316LUK45CY+

