MAX6376XR23+T
| Part Number | MAX6376XR23+T |
|---|---|
| Manufacturer | Maxim Integrated |
| Description | IC VOLT DETECT LP 2.32V SC70-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | MAX6375-80Part Numbering System |
| Voltage - Threshold | 2.32V |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Supplier Device Package | SC-70-3 |
| Series | - |
| Reset Timeout | 20 µs Typical Propagation Delay |
| Reset | Active High |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 |
| Output | Push-Pull, Totem Pole |
| Other Names | MAX6376XR23+T-ND MAX6376XR23+TTR |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SC-70-3 |
| Base Part Number | MAX6376 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply MAX6376XR23+T, use the request quote form to request MAX6376XR23+T pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAX6376XR23+T.The price and lead time for MAX6376XR23+T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MAX6376XR23+T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Maxim Integrated MAX6376XR23+T
- MAX6376XR23+T data sheet
- MAX6376XR23+T datasheet
- MAX6376XR23+T pdf datasheet
- Download MAX6376XR23+T datasheet
- MAX6376XR23+T image
- MAX6376XR23+T part
- Maxim Integrated MAX6376XR23+T
