MAX9244EUM+D
| Part Number | MAX9244EUM+D |
|---|---|
| Manufacturer | Maxim Integrated |
| Description | IC DESERIALIZER 21BIT 48-TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | MAX9242-54Part Numbering System |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 3.6 V |
| Supplier Device Package | 48-TSSOP |
| Series | - |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 48-TFSOP (0.240", 6.10mm Width) |
| Output Type | LVCMOS, LVTTL |
| Other Names | MAX9244EUMD |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Outputs | 21 |
| Number of Inputs | 3 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Type | LVDS |
| Function | Deserializer |
| Detailed Description | 306Mbps Deserializer 3 Input 21 Output 48-TSSOP |
| Data Rate | 306Mbps |
| Base Part Number | MAX9244 |
Operation Guide
We can supply MAX9244EUM+D, use the request quote form to request MAX9244EUM+D pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAX9244EUM+D.The price and lead time for MAX9244EUM+D depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MAX9244EUM+D.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Maxim Integrated MAX9244EUM+D
- MAX9244EUM+D data sheet
- MAX9244EUM+D datasheet
- MAX9244EUM+D pdf datasheet
- Download MAX9244EUM+D datasheet
- MAX9244EUM+D image
- MAX9244EUM+D part
- Maxim Integrated MAX9244EUM+D
