LAN9500-ABZJ-TR
| Part Number | LAN9500-ABZJ-TR |
|---|---|
| Manufacturer | Micrel / Microchip Technology |
| Description | IC USB 2.0-10/100 ETH CRTL 56QFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | LAN9500/i/A/Ai BriefLAN9500(A)(I) |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Supplier Device Package | 56-QFN (8x8) |
| Standards | USB 2.0, 10/100 Base-T/TX PHY |
| Series | - |
| Protocol | Ethernet |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 56-VFQFN Exposed Pad |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface | USB |
| Function | Bridge, USB to Ethernet |
| Detailed Description | Ethernet Bridge, USB to Ethernet USB 2.0, 10/100 Base-T/TX PHY USB Interface 56-QFN (8x8) |
| Current - Supply | 78mA |
| Base Part Number | LAN9500 |
Operation Guide
We can supply LAN9500-ABZJ-TR, use the request quote form to request LAN9500-ABZJ-TR pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LAN9500-ABZJ-TR.The price and lead time for LAN9500-ABZJ-TR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LAN9500-ABZJ-TR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Micrel / Microchip Technology LAN9500-ABZJ-TR
- LAN9500-ABZJ-TR data sheet
- LAN9500-ABZJ-TR datasheet
- LAN9500-ABZJ-TR pdf datasheet
- Download LAN9500-ABZJ-TR datasheet
- LAN9500-ABZJ-TR image
- LAN9500-ABZJ-TR part
- Micrel / Microchip Technology LAN9500-ABZJ-TR
- Microchip Technology LAN9500-ABZJ-TR
- Roving Networks / Microchip Technology LAN9500-ABZJ-TR
