BZT52B3V0-TP
Buy with confidence from Brilltron.com
BZT52B3V0-TP is warrantied and traceable.| Part Number | BZT52B3V0-TP |
|---|---|
| Manufacturer | Micro Commercial Components (MCC) |
| Description | DIODE ZENER 3V 410MW SOD123 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | BZT52B2V4 - BZT52B75 |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 3V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 900mV @ 10mA |
| Tolerance | ±2% |
| Supplier Device Package | SOD-123 |
| Series | - |
| Power - Max | 410mW |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | SOD-123 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Impedance (Max) (Zzt) | 95 Ohms |
| Detailed Description | Zener Diode 3V 410mW ±2% Surface Mount SOD-123 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 50µA @ 1V |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply BZT52B3V0-TP, use the request quote form to request BZT52B3V0-TP pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BZT52B3V0-TP.The price and lead time for BZT52B3V0-TP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BZT52B3V0-TP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Micro Commercial Components (MCC) BZT52B3V0-TP
- BZT52B3V0-TP data sheet
- BZT52B3V0-TP datasheet
- BZT52B3V0-TP pdf datasheet
- Download BZT52B3V0-TP datasheet
- BZT52B3V0-TP image
- BZT52B3V0-TP part
- Micro Commercial Components (MCC) BZT52B3V0-TP
- Micro Commercial Components BZT52B3V0-TP
- MCC BZT52B3V0-TP
- Micro Commercial Co BZT52B3V0-TP
- Micro Commercial Components (MCC) BZT52B3V0-TP

