JAN1N6337DUS
Buy with confidence from Brilltron.com
JAN1N6337DUS is warrantied and traceable.| Part Number | JAN1N6337DUS |
|---|---|
| Manufacturer | Microsemi |
| Description | ZENER DIODES |
| Lead Free Status / RoHS Status | |
| Datasheets | 1N6309(C,D)US thru 1N6355(C,D)US |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 36V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.4V @ 1A |
| Tolerance | ±1% |
| Supplier Device Package | B, SQ-MELF |
| Series | Military, MIL-PRF-19500/533 |
| Power - Max | 500mW |
| Package / Case | SQ-MELF, B |
| Other Names | JAN1N6337DUSMS |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Impedance (Max) (Zzt) | 50 Ohms |
| Detailed Description | Zener Diode 36V 500mW ±1% Surface Mount B, SQ-MELF |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 50nA @ 27V |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply JAN1N6337DUS, use the request quote form to request JAN1N6337DUS pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number JAN1N6337DUS.The price and lead time for JAN1N6337DUS depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# JAN1N6337DUS.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Microsemi JAN1N6337DUS
- JAN1N6337DUS data sheet
- JAN1N6337DUS datasheet
- JAN1N6337DUS pdf datasheet
- Download JAN1N6337DUS datasheet
- JAN1N6337DUS image
- JAN1N6337DUS part
- Microsemi JAN1N6337DUS
- Microsemi Analog Mixed Signal Group JAN1N6337DUS
- Microsemi Analog Mixed Signal Group [MIL] JAN1N6337DUS
- Microsemi Consumer Medical Product Group JAN1N6337DUS
- Microsemi HI-REL [MIL] JAN1N6337DUS
- Microsemi Power Management Group JAN1N6337DUS
- Microsemi Power Products Group JAN1N6337DUS
- Microsemi SoC JAN1N6337DUS
- Microsemi Commercial Components Group JAN1N6337DUS
- Microsemi Corporation JAN1N6337DUS
- Microsemi Solutions Sdn Bhd. JAN1N6337DUS

