M2S005S-FG484I
Buy with confidence from Brilltron.com
M2S005S-FG484I is warrantied and traceable.| Part Number | M2S005S-FG484I |
|---|---|
| Manufacturer | Microsemi |
| Description | IC FPGA SOC 5K LUTS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Datasheets | SmartFusion2 Pin DescriptionsIGL002 FPGA,SmartFusion2 DatasheetSmartFusion2 DatasheetSmartFusion2 Product Brief |
| Supplier Device Package | 484-FPBGA (23x23) |
| Speed | 166MHz |
| Series | SmartFusion®2 |
| RAM Size | 64KB |
| Primary Attributes | FPGA - 5K Logic Modules |
| Peripherals | DDR |
| Packaging | Tray |
| Package / Case | 484-BGA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C (TJ) |
| Number of I/O | 209 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Flash Size | 128KB |
| Detailed Description | ARM® Cortex®-M3 System On Chip (SOC) IC SmartFusion®2 FPGA - 5K Logic Modules 128KB 64KB 166MHz 484-FPBGA (23x23) |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M3 |
| Connectivity | CANbus, Ethernet, I²C, SPI, UART/USART, USB |
| Architecture | MCU, FPGA |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply M2S005S-FG484I, use the request quote form to request M2S005S-FG484I pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number M2S005S-FG484I.The price and lead time for M2S005S-FG484I depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# M2S005S-FG484I.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Microsemi M2S005S-FG484I
- M2S005S-FG484I data sheet
- M2S005S-FG484I datasheet
- M2S005S-FG484I pdf datasheet
- Download M2S005S-FG484I datasheet
- M2S005S-FG484I image
- M2S005S-FG484I part
- Microsemi M2S005S-FG484I
- Microsemi Analog Mixed Signal Group M2S005S-FG484I
- Microsemi Analog Mixed Signal Group [MIL] M2S005S-FG484I
- Microsemi Consumer Medical Product Group M2S005S-FG484I
- Microsemi HI-REL [MIL] M2S005S-FG484I
- Microsemi Power Management Group M2S005S-FG484I
- Microsemi Power Products Group M2S005S-FG484I
- Microsemi SoC M2S005S-FG484I
- Microsemi Commercial Components Group M2S005S-FG484I
- Microsemi Corporation M2S005S-FG484I
- Microsemi Solutions Sdn Bhd. M2S005S-FG484I

