MC33129EFR2
Buy with confidence from Brilltron.com
MC33129EFR2 is warrantied and traceable.| Part Number | MC33129EFR2 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | IC REG CTRLR FLYBACK 14SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | MC34129, MC33129 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 3.24 V ~ 12 V |
| Topology | Flyback |
| Synchronous Rectifier | No |
| Supplier Device Package | 14-SO |
| Series | - |
| Serial Interfaces | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Type | Transistor Driver |
| Output Phases | 1 |
| Output Configuration | Positive, Isolation Capable |
| Other Names | MC33129EFR2TR |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Outputs | 1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Function | Step-Up/Step-Down |
| Frequency - Switching | 100kHz |
| Duty Cycle (Max) | - |
| Detailed Description | Flyback Regulator Positive, Isolation Capable Output Step-Up/Step-Down DC-DC Controller IC 14-SO |
| Control Features | Enable, Frequency Control, Ramp, Soft Start |
| Clock Sync | Yes |
| Base Part Number | MC33129 |
Operation Guide
We can supply MC33129EFR2, use the request quote form to request MC33129EFR2 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MC33129EFR2.The price and lead time for MC33129EFR2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MC33129EFR2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- NXP Semiconductors / Freescale MC33129EFR2
- MC33129EFR2 data sheet
- MC33129EFR2 datasheet
- MC33129EFR2 pdf datasheet
- Download MC33129EFR2 datasheet
- MC33129EFR2 image
- MC33129EFR2 part
- NXP Semiconductors / Freescale MC33129EFR2
- NXP Semiconductors MC33129EFR2
- Freescale MC33129EFR2
- Freescale Semiconductor - NXP MC33129EFR2
- NXP USA Inc. MC33129EFR2


