MPC8547VTAUJB
| Part Number | MPC8547VTAUJB |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | IC MPU MPC85XX 1.333GHZ 783BGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | MPC8548E Fact SheetMPC8548E Chip ErrataMPIC Double Interrupt ErrataMPC8548E DataSheetMPC8548E Ref Manual |
| Voltage - I/O | 1.8V, 2.5V, 3.3V |
| USB | - |
| Supplier Device Package | 783-FCPBGA (29x29) |
| Speed | 1.333GHz |
| Series | MPC85xx |
| Security Features | - |
| SATA | - |
| RAM Controllers | DDR, DDR2, SDRAM |
| Packaging | Tray |
| Package / Case | 783-BBGA, FCBGA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 105°C (TA) |
| Number of Cores/Bus Width | 1 Core, 32-Bit |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Graphics Acceleration | No |
| Ethernet | 10/100/1000 Mbps (4) |
| Display & Interface Controllers | - |
| Detailed Description | PowerPC e500 Microprocessor IC MPC85xx 1 Core, 32-Bit 1.333GHz 783-FCPBGA (29x29) |
| Core Processor | PowerPC e500 |
| Co-Processors/DSP | Signal Processing; SPE |
| Base Part Number | MPC8547 |
| Additional Interfaces | DUART, I²C, PCI, RapidIO |
Operation Guide
We can supply MPC8547VTAUJB, use the request quote form to request MPC8547VTAUJB pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MPC8547VTAUJB.The price and lead time for MPC8547VTAUJB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MPC8547VTAUJB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- NXP Semiconductors / Freescale MPC8547VTAUJB
- MPC8547VTAUJB data sheet
- MPC8547VTAUJB datasheet
- MPC8547VTAUJB pdf datasheet
- Download MPC8547VTAUJB datasheet
- MPC8547VTAUJB image
- MPC8547VTAUJB part
- NXP Semiconductors / Freescale MPC8547VTAUJB
- NXP Semiconductors MPC8547VTAUJB
- Freescale MPC8547VTAUJB
- Freescale Semiconductor - NXP MPC8547VTAUJB
- NXP USA Inc. MPC8547VTAUJB
