MRF7S21170HSR3
Buy with confidence from Brilltron.com
MRF7S21170HSR3 is warrantied and traceable.| Part Number | MRF7S21170HSR3 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | FET RF 65V 2.17GHZ NI-88OS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | MRF7S21170HR3/HSR3 |
| Voltage - Test | 28V |
| Voltage - Rated | 65V |
| Transistor Type | LDMOS |
| Supplier Device Package | NI-880S |
| Series | - |
| Power - Output | 50W |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | NI-880S |
| Other Names | 935313731128 MRF7S21170HS MRF7S21170HS-ND MRF7S21170HSR5 MRF7S21170HSR5-ND |
| Noise Figure | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain | 16dB |
| Frequency | 2.17GHz |
| Detailed Description | RF Mosfet LDMOS 28V 1.4A 2.17GHz 16dB 50W NI-880S |
| Current Rating | - |
| Current - Test | 1.4A |
| Base Part Number | MRF7S21170 |
Operation Guide
We can supply MRF7S21170HSR3, use the request quote form to request MRF7S21170HSR3 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MRF7S21170HSR3.The price and lead time for MRF7S21170HSR3 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MRF7S21170HSR3.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- NXP Semiconductors / Freescale MRF7S21170HSR3
- MRF7S21170HSR3 data sheet
- MRF7S21170HSR3 datasheet
- MRF7S21170HSR3 pdf datasheet
- Download MRF7S21170HSR3 datasheet
- MRF7S21170HSR3 image
- MRF7S21170HSR3 part
- NXP Semiconductors / Freescale MRF7S21170HSR3
- NXP Semiconductors MRF7S21170HSR3
- Freescale MRF7S21170HSR3
- Freescale Semiconductor - NXP MRF7S21170HSR3
- NXP USA Inc. MRF7S21170HSR3

