S9S12G128AVLL
Buy with confidence from Brilltron.com
S9S12G128AVLL is warrantied and traceable.| Part Number | S9S12G128AVLL |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | 16BIT 128K FLASH |
| Lead Free Status / RoHS Status | |
| Datasheets | S12G Family Fact Sheet |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 3.13 V ~ 5.5 V |
| Supplier Device Package | 100-LQFP (14x14) |
| Speed | 25MHz |
| Series | HCS12 |
| RAM Size | 8K x 8 |
| Program Memory Type | FLASH |
| Program Memory Size | 128KB (128K x 8) |
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
| Packaging | Tray |
| Package / Case | 100-LQFP |
| Other Names | 935358914557 |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Number of I/O | 86 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
| EEPROM Size | 4K x 8 |
| Detailed Description | 12V1 HCS12 Microcontroller IC 16-Bit 25MHz 128KB (128K x 8) FLASH 100-LQFP (14x14) |
| Data Converters | A/D 12x10b |
| Core Size | 16-Bit |
| Core Processor | 12V1 |
| Connectivity | CANbus, IrDA, LINbus, SCI, SPI |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply S9S12G128AVLL, use the request quote form to request S9S12G128AVLL pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number S9S12G128AVLL.The price and lead time for S9S12G128AVLL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# S9S12G128AVLL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- NXP Semiconductors / Freescale S9S12G128AVLL
- S9S12G128AVLL data sheet
- S9S12G128AVLL datasheet
- S9S12G128AVLL pdf datasheet
- Download S9S12G128AVLL datasheet
- S9S12G128AVLL image
- S9S12G128AVLL part
- NXP Semiconductors / Freescale S9S12G128AVLL
- NXP Semiconductors S9S12G128AVLL
- Freescale S9S12G128AVLL
- Freescale Semiconductor - NXP S9S12G128AVLL
- NXP USA Inc. S9S12G128AVLL
