S9S12GN32AVLF
Buy with confidence from Brilltron.com
S9S12GN32AVLF is warrantied and traceable.| Part Number | S9S12GN32AVLF |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | 16-BIT32K FLASH2K RAM |
| Lead Free Status / RoHS Status | |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 3.13 V ~ 5.5 V |
| Supplier Device Package | 48-LQFP (7x7) |
| Speed | 25MHz |
| Series | HCS12 |
| RAM Size | 2K x 8 |
| Program Memory Type | FLASH |
| Program Memory Size | 32KB (32K x 8) |
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
| Packaging | Tray |
| Package / Case | 48-LQFP |
| Other Names | 935353918557 |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Number of I/O | 40 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
| EEPROM Size | 1K x 8 |
| Detailed Description | 12V1 HCS12 Microcontroller IC 16-Bit 25MHz 32KB (32K x 8) FLASH 48-LQFP (7x7) |
| Data Converters | A/D 8x10b |
| Core Size | 16-Bit |
| Core Processor | 12V1 |
| Connectivity | IrDA, LINbus, SCI, SPI |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply S9S12GN32AVLF, use the request quote form to request S9S12GN32AVLF pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number S9S12GN32AVLF.The price and lead time for S9S12GN32AVLF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# S9S12GN32AVLF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- NXP Semiconductors / Freescale S9S12GN32AVLF
- S9S12GN32AVLF data sheet
- S9S12GN32AVLF datasheet
- S9S12GN32AVLF pdf datasheet
- Download S9S12GN32AVLF datasheet
- S9S12GN32AVLF image
- S9S12GN32AVLF part
- NXP Semiconductors / Freescale S9S12GN32AVLF
- NXP Semiconductors S9S12GN32AVLF
- Freescale S9S12GN32AVLF
- Freescale Semiconductor - NXP S9S12GN32AVLF
- NXP USA Inc. S9S12GN32AVLF
