S9S12VR16F0MLCR
Buy with confidence from Brilltron.com
S9S12VR16F0MLCR is warrantied and traceable.| Part Number | S9S12VR16F0MLCR |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | MAGNIV 16-BIT MCU S12 CORE 16K |
| Lead Free Status / RoHS Status | |
| Datasheets | MC9S12VR Family Reference Manual |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 3.13 V ~ 5.5 V |
| Supplier Device Package | 32-LQFP (7x7) |
| Speed | 25MHz |
| Series | S12 MagniV |
| RAM Size | 2K x 8 |
| Program Memory Type | FLASH |
| Program Memory Size | 16KB (16K x 8) |
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 32-LQFP |
| Other Names | 935323515528 |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Number of I/O | 16 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
| EEPROM Size | 128 x 8 |
| Detailed Description | 12V1 S12 MagniV Microcontroller IC 16-Bit 25MHz 16KB (16K x 8) FLASH 32-LQFP (7x7) |
| Data Converters | A/D 2x10b |
| Core Size | 16-Bit |
| Core Processor | 12V1 |
| Connectivity | IrDA, LINbus, SCI, SPI |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply S9S12VR16F0MLCR, use the request quote form to request S9S12VR16F0MLCR pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number S9S12VR16F0MLCR.The price and lead time for S9S12VR16F0MLCR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# S9S12VR16F0MLCR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- NXP Semiconductors / Freescale S9S12VR16F0MLCR
- S9S12VR16F0MLCR data sheet
- S9S12VR16F0MLCR datasheet
- S9S12VR16F0MLCR pdf datasheet
- Download S9S12VR16F0MLCR datasheet
- S9S12VR16F0MLCR image
- S9S12VR16F0MLCR part
- NXP Semiconductors / Freescale S9S12VR16F0MLCR
- NXP Semiconductors S9S12VR16F0MLCR
- Freescale S9S12VR16F0MLCR
- Freescale Semiconductor - NXP S9S12VR16F0MLCR
- NXP USA Inc. S9S12VR16F0MLCR

