SPC5602BF2MLL6
| Part Number | SPC5602BF2MLL6 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100LQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | MPC5604B/CMPC560xB,C,D Fact SheetMPC5602-4B,C Ref ManualMPC5602/3/4(B,C) Mask Set Errata 2M27V |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 3 V ~ 5.5 V |
| Supplier Device Package | 100-LQFP (14x14) |
| Speed | 64MHz |
| Series | MPC56xx Qorivva |
| RAM Size | 24K x 8 |
| Program Memory Type | FLASH |
| Program Memory Size | 256KB (256K x 8) |
| Peripherals | DMA, POR, PWM, WDT |
| Packaging | Tray |
| Package / Case | 100-LQFP |
| Other Names | 935314589557 |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Number of I/O | 79 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| EEPROM Size | 64K x 8 |
| Detailed Description | e200z0h MPC56xx Qorivva Microcontroller IC 32-Bit 64MHz 256KB (256K x 8) FLASH 100-LQFP (14x14) |
| Data Converters | A/D 28x10b |
| Core Size | 32-Bit |
| Core Processor | e200z0h |
| Connectivity | CANbus, I²C, LINbus, SCI, SPI |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply SPC5602BF2MLL6, use the request quote form to request SPC5602BF2MLL6 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SPC5602BF2MLL6.The price and lead time for SPC5602BF2MLL6 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SPC5602BF2MLL6.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- NXP Semiconductors / Freescale SPC5602BF2MLL6
- SPC5602BF2MLL6 data sheet
- SPC5602BF2MLL6 datasheet
- SPC5602BF2MLL6 pdf datasheet
- Download SPC5602BF2MLL6 datasheet
- SPC5602BF2MLL6 image
- SPC5602BF2MLL6 part
- NXP Semiconductors / Freescale SPC5602BF2MLL6
- NXP Semiconductors SPC5602BF2MLL6
- Freescale SPC5602BF2MLL6
- Freescale Semiconductor - NXP SPC5602BF2MLL6
- NXP USA Inc. SPC5602BF2MLL6
