SPC5602DF1MLH3
| Part Number | SPC5602DF1MLH3 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64LQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | MPC560xD DataSheet |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 3 V ~ 5.5 V |
| Supplier Device Package | 64-LQFP (10x10) |
| Speed | 32MHz |
| Series | MPC56xx Qorivva |
| RAM Size | 16K x 8 |
| Program Memory Type | FLASH |
| Program Memory Size | 256KB (256K x 8) |
| Peripherals | DMA, POR, PWM, WDT |
| Packaging | Tray |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Other Names | 935318143557 |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Number of I/O | 45 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| EEPROM Size | 64K x 8 |
| Detailed Description | e200z0h MPC56xx Qorivva Microcontroller IC 32-Bit 32MHz 256KB (256K x 8) FLASH 64-LQFP (10x10) |
| Data Converters | A/D 16x12b |
| Core Size | 32-Bit |
| Core Processor | e200z0h |
| Connectivity | CANbus, LINbus, SCI, SPI |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply SPC5602DF1MLH3, use the request quote form to request SPC5602DF1MLH3 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SPC5602DF1MLH3.The price and lead time for SPC5602DF1MLH3 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SPC5602DF1MLH3.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- NXP Semiconductors / Freescale SPC5602DF1MLH3
- SPC5602DF1MLH3 data sheet
- SPC5602DF1MLH3 datasheet
- SPC5602DF1MLH3 pdf datasheet
- Download SPC5602DF1MLH3 datasheet
- SPC5602DF1MLH3 image
- SPC5602DF1MLH3 part
- NXP Semiconductors / Freescale SPC5602DF1MLH3
- NXP Semiconductors SPC5602DF1MLH3
- Freescale SPC5602DF1MLH3
- Freescale Semiconductor - NXP SPC5602DF1MLH3
- NXP USA Inc. SPC5602DF1MLH3

