SPC5604EEF1MLH
| Part Number | SPC5604EEF1MLH |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | IC MCU 32BIT 512KB FLASH 64LQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | 840F-02 Pkg DrawingMPC5604E Ref ManualMPC5604E DatasheetMPC5604E Brief |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 3 V ~ 3.6 V |
| Supplier Device Package | 64-LQFP (10x10) |
| Speed | 64MHz |
| Series | MPC56xx Qorivva |
| RAM Size | 96K x 8 |
| Program Memory Type | FLASH |
| Program Memory Size | 512KB (512K x 8) |
| Peripherals | DMA, POR, WDT |
| Packaging | Tray |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Other Names | 935325659557 |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Number of I/O | 39 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| EEPROM Size | 64K x 8 |
| Detailed Description | e200z0h MPC56xx Qorivva Microcontroller IC 32-Bit 64MHz 512KB (512K x 8) FLASH 64-LQFP (10x10) |
| Data Converters | A/D 4x10b |
| Core Size | 32-Bit |
| Core Processor | e200z0h |
| Connectivity | CANbus, Ethernet, I²C, LINbus, SCI, SPI |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply SPC5604EEF1MLH, use the request quote form to request SPC5604EEF1MLH pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SPC5604EEF1MLH.The price and lead time for SPC5604EEF1MLH depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SPC5604EEF1MLH.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- NXP Semiconductors / Freescale SPC5604EEF1MLH
- SPC5604EEF1MLH data sheet
- SPC5604EEF1MLH datasheet
- SPC5604EEF1MLH pdf datasheet
- Download SPC5604EEF1MLH datasheet
- SPC5604EEF1MLH image
- SPC5604EEF1MLH part
- NXP Semiconductors / Freescale SPC5604EEF1MLH
- NXP Semiconductors SPC5604EEF1MLH
- Freescale SPC5604EEF1MLH
- Freescale Semiconductor - NXP SPC5604EEF1MLH
- NXP USA Inc. SPC5604EEF1MLH
