SPC5605BK0CLL6
| Part Number | SPC5605BK0CLL6 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | IC MCU 32BIT 768KB FLASH 100LQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | MPC560xBK |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 3 V ~ 5.5 V |
| Supplier Device Package | 100-LQFP (14x14) |
| Speed | 64MHz |
| Series | MPC56xx Qorivva |
| RAM Size | 64K x 8 |
| Program Memory Type | FLASH |
| Program Memory Size | 768KB (768K x 8) |
| Peripherals | DMA, POR, PWM, WDT |
| Packaging | Tray |
| Package / Case | 100-LQFP |
| Other Names | 935320079557 |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of I/O | 77 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| EEPROM Size | 64K x 8 |
| Detailed Description | e200z0h MPC56xx Qorivva Microcontroller IC 32-Bit 64MHz 768KB (768K x 8) FLASH 100-LQFP (14x14) |
| Data Converters | A/D 7x10b, 5x12b |
| Core Size | 32-Bit |
| Core Processor | e200z0h |
| Connectivity | CANbus, I²C, LINbus, SCI, SPI |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply SPC5605BK0CLL6, use the request quote form to request SPC5605BK0CLL6 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SPC5605BK0CLL6.The price and lead time for SPC5605BK0CLL6 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SPC5605BK0CLL6.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- NXP Semiconductors / Freescale SPC5605BK0CLL6
- SPC5605BK0CLL6 data sheet
- SPC5605BK0CLL6 datasheet
- SPC5605BK0CLL6 pdf datasheet
- Download SPC5605BK0CLL6 datasheet
- SPC5605BK0CLL6 image
- SPC5605BK0CLL6 part
- NXP Semiconductors / Freescale SPC5605BK0CLL6
- NXP Semiconductors SPC5605BK0CLL6
- Freescale SPC5605BK0CLL6
- Freescale Semiconductor - NXP SPC5605BK0CLL6
- NXP USA Inc. SPC5605BK0CLL6
