SPC5643LAMLL6
| Part Number | SPC5643LAMLL6 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | NXP 32-BIT MCU DUAL POWER ARCH |
| Lead Free Status / RoHS Status | |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 3 V ~ 5.5 V |
| Supplier Device Package | 100-LQFP (14x14) |
| Speed | 64MHz |
| Series | MPC56xx Qorivva |
| RAM Size | 128K x 8 |
| Program Memory Type | FLASH |
| Program Memory Size | 1MB (1M x 8) |
| Peripherals | DMA, POR, PWM, WDT |
| Packaging | Tray |
| Package / Case | 100-LQFP |
| Other Names | 935325039557 |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
| EEPROM Size | - |
| Detailed Description | e200z4 MPC56xx Qorivva Microcontroller IC 32-Bit Dual-Core 64MHz 1MB (1M x 8) FLASH 100-LQFP (14x14) |
| Data Converters | A/D 32x12b |
| Core Size | 32-Bit Dual-Core |
| Core Processor | e200z4 |
| Connectivity | CANbus, FlexRay, LINbus, SPI, UART/USART |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply SPC5643LAMLL6, use the request quote form to request SPC5643LAMLL6 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SPC5643LAMLL6.The price and lead time for SPC5643LAMLL6 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SPC5643LAMLL6.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- NXP Semiconductors / Freescale SPC5643LAMLL6
- SPC5643LAMLL6 data sheet
- SPC5643LAMLL6 datasheet
- SPC5643LAMLL6 pdf datasheet
- Download SPC5643LAMLL6 datasheet
- SPC5643LAMLL6 image
- SPC5643LAMLL6 part
- NXP Semiconductors / Freescale SPC5643LAMLL6
- NXP Semiconductors SPC5643LAMLL6
- Freescale SPC5643LAMLL6
- Freescale Semiconductor - NXP SPC5643LAMLL6
- NXP USA Inc. SPC5643LAMLL6
