74HC4050PW-Q100J
Buy with confidence from Brilltron.com
74HC4050PW-Q100J is warrantied and traceable.| Part Number | 74HC4050PW-Q100J |
|---|---|
| Manufacturer | Nexperia |
| Description | IC BUFFER NON-INVERT 6V 16TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | 74HC4050-Q100 |
| Voltage - Supply | 2 V ~ 6 V |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Series | Automotive, AEC-Q100, 74HC |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Output Type | Push-Pull |
| Other Names | 935300047118 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Number of Elements | 6 |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Type | - |
| Detailed Description | Buffer, Non-Inverting 6 Element 1 Bit per Element Push-Pull Output 16-TSSOP |
| Current - Output High, Low | 5.2mA, 5.2mA |
| Base Part Number | 74HC4050 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply 74HC4050PW-Q100J, use the request quote form to request 74HC4050PW-Q100J pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 74HC4050PW-Q100J.The price and lead time for 74HC4050PW-Q100J depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 74HC4050PW-Q100J.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Nexperia 74HC4050PW-Q100J
- 74HC4050PW-Q100J data sheet
- 74HC4050PW-Q100J datasheet
- 74HC4050PW-Q100J pdf datasheet
- Download 74HC4050PW-Q100J datasheet
- 74HC4050PW-Q100J image
- 74HC4050PW-Q100J part
- Nexperia 74HC4050PW-Q100J
- Nexperia USA Inc. 74HC4050PW-Q100J

