74HC4538D,652
| Part Number | 74HC4538D,652 |
|---|---|
| Manufacturer | Nexperia |
| Description | IC MULTIVIBRATOR DL MONO 16SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | 74HC(T)4538 |
| Voltage - Supply | 2V ~ 6V |
| Supplier Device Package | 16-SO |
| Series | 74HC |
| Schmitt Trigger Input | No |
| Propagation Delay | 25ns |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Other Names | 1727-2816 568-1471-5 568-1471-5-ND 74HC4538D 74HC4538D652 933714910652 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
| Logic Type | Monostable |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Independent Circuits | 2 |
| Detailed Description | Monostable Multivibrator 25ns 16-SO |
| Current - Output High, Low | 5.2mA, 5.2mA |
| Base Part Number | 74HC4538 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply 74HC4538D,652, use the request quote form to request 74HC4538D,652 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 74HC4538D,652.The price and lead time for 74HC4538D,652 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 74HC4538D,652.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Nexperia 74HC4538D,652
- 74HC4538D,652 data sheet
- 74HC4538D,652 datasheet
- 74HC4538D,652 pdf datasheet
- Download 74HC4538D,652 datasheet
- 74HC4538D,652 image
- 74HC4538D,652 part
- Nexperia 74HC4538D,652
- Nexperia USA Inc. 74HC4538D,652

