74HCT193PW,118
Buy with confidence from Brilltron.com
74HCT193PW,118 is warrantied and traceable.| Part Number | 74HCT193PW,118 |
|---|---|
| Manufacturer | Nexperia |
| Description | IC COUNTER UP/DOWN SYNC 16TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | 74HC(T)193 |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Trigger Type | Positive Edge |
| Timing | Synchronous |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Series | 74HCT |
| Reset | Asynchronous |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Other Names | 1727-6625-2 568-8908-2 568-8908-2-ND 74HCT193PW,118-ND 74HCT193PW-T 74HCT193PW-T-ND 935283088118 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Bits per Element | 4 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
| Logic Type | Binary Counter |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Direction | Up, Down |
| Detailed Description | Counter IC Binary Counter 1 Element 4 Bit Positive Edge 16-TSSOP |
| Count Rate | 43MHz |
| Base Part Number | 74HCT193 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply 74HCT193PW,118, use the request quote form to request 74HCT193PW,118 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 74HCT193PW,118.The price and lead time for 74HCT193PW,118 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 74HCT193PW,118.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Nexperia 74HCT193PW,118
- 74HCT193PW,118 data sheet
- 74HCT193PW,118 datasheet
- 74HCT193PW,118 pdf datasheet
- Download 74HCT193PW,118 datasheet
- 74HCT193PW,118 image
- 74HCT193PW,118 part
- Nexperia 74HCT193PW,118
- Nexperia USA Inc. 74HCT193PW,118

