74LVC1G66GV,125
| Part Number | 74LVC1G66GV,125 |
|---|---|
| Manufacturer | Nexperia |
| Description | IC SWITCH SPST 5TSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | 74LVC1G66 |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 1.65 V ~ 5.5 V |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | - |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 4.2ns, 5ns |
| Switch Circuit | SPST - NO |
| Supplier Device Package | 5-TSOP |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Other Names | 1727-6987-2 568-9312-2 568-9312-2-ND 74LVC1G66GV 74LVC1G66GV,125-ND 74LVC1G66GV-ND 74LVC1G66GV125 935272034125 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| On-State Resistance (Max) | 10 Ohm |
| Number of Circuits | 1 |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 1:1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | 1 Circuit IC Switch 1:1 10 Ohm 5-TSOP |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 5µA |
| Crosstalk | - |
| Charge Injection | 7.5pC |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | - |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 6.5pF |
| Base Part Number | 74LVC1G66 |
| -3db Bandwidth | 500MHz |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply 74LVC1G66GV,125, use the request quote form to request 74LVC1G66GV,125 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 74LVC1G66GV,125.The price and lead time for 74LVC1G66GV,125 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 74LVC1G66GV,125.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Nexperia 74LVC1G66GV,125
- 74LVC1G66GV,125 data sheet
- 74LVC1G66GV,125 datasheet
- 74LVC1G66GV,125 pdf datasheet
- Download 74LVC1G66GV,125 datasheet
- 74LVC1G66GV,125 image
- 74LVC1G66GV,125 part
- Nexperia 74LVC1G66GV,125
- Nexperia USA Inc. 74LVC1G66GV,125

