74LVCH1T45GS,132
| Part Number | 74LVCH1T45GS,132 |
|---|---|
| Manufacturer | Nexperia |
| Description | IC TRNSLTR BIDIRECTIONAL 6XSON |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | 74LVC(H)1T45 |
| Voltage - VCCB | 1.2V ~ 5.5V |
| Voltage - VCCA | 1.2V ~ 5.5V |
| Translator Type | Voltage Level |
| Supplier Device Package | 6-XSON (1x1) |
| Series | 74LVCH |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 6-XFDFN |
| Output Type | Tri-State, Non-Inverted |
| Output Signal | - |
| Other Names | 74LVCH1T45GS132 935292934132 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Signal | - |
| Features | - |
| Detailed Description | Voltage Level Translator Bidirectional 1 Circuit 1 Channel 420Mbps 6-XSON (1x1) |
| Data Rate | 420Mbps |
| Channels per Circuit | 1 |
| Channel Type | Bidirectional |
| Base Part Number | 74LVCH1T45 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply 74LVCH1T45GS,132, use the request quote form to request 74LVCH1T45GS,132 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 74LVCH1T45GS,132.The price and lead time for 74LVCH1T45GS,132 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 74LVCH1T45GS,132.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Nexperia 74LVCH1T45GS,132
- 74LVCH1T45GS,132 data sheet
- 74LVCH1T45GS,132 datasheet
- 74LVCH1T45GS,132 pdf datasheet
- Download 74LVCH1T45GS,132 datasheet
- 74LVCH1T45GS,132 image
- 74LVCH1T45GS,132 part
- Nexperia 74LVCH1T45GS,132
- Nexperia USA Inc. 74LVCH1T45GS,132


