PBSS4320TVL
Buy with confidence from Brilltron.com
PBSS4320TVL is warrantied and traceable.| Part Number | PBSS4320TVL |
|---|---|
| Manufacturer | Nexperia |
| Description | PBSS4320T/SOT23/TO-236AB |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | PBSS4320T |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 20V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 310mV @ 300mA, 3A |
| Transistor Type | NPN |
| Supplier Device Package | TO-236AB |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Other Names | 934056854235 |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency - Transition | 100MHz |
| Detailed Description | Bipolar (BJT) Transistor NPN 20V 2A 100MHz Surface Mount TO-236AB |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 220 @ 1A, 2V |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 2A |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply PBSS4320TVL, use the request quote form to request PBSS4320TVL pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PBSS4320TVL.The price and lead time for PBSS4320TVL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PBSS4320TVL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Nexperia PBSS4320TVL
- PBSS4320TVL data sheet
- PBSS4320TVL datasheet
- PBSS4320TVL pdf datasheet
- Download PBSS4320TVL datasheet
- PBSS4320TVL image
- PBSS4320TVL part
- Nexperia PBSS4320TVL
- Nexperia USA Inc. PBSS4320TVL

