PDTC144WMB,315
| Part Number | PDTC144WMB,315 |
|---|---|
| Manufacturer | Nexperia |
| Description | TRANS PREBIAS NPN 250MW 3DFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | PDTC144WMB |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 50V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 150mV @ 500µA, 10mA |
| Transistor Type | NPN - Pre-Biased |
| Supplier Device Package | DFN1006B-3 |
| Series | - |
| Resistor - Emitter Base (R2) | 22 kOhms |
| Resistor - Base (R1) | 47 kOhms |
| Power - Max | 250mW |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 3-XFDFN |
| Other Names | 934065949315 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency - Transition | 230MHz |
| Detailed Description | Pre-Biased Bipolar Transistor (BJT) NPN - Pre-Biased 50V 100mA 230MHz 250mW Surface Mount DFN1006B-3 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 60 @ 5mA, 5V |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 1µA |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 100mA |
| Base Part Number | PDTC144 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply PDTC144WMB,315, use the request quote form to request PDTC144WMB,315 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PDTC144WMB,315.The price and lead time for PDTC144WMB,315 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PDTC144WMB,315.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Nexperia PDTC144WMB,315
- PDTC144WMB,315 data sheet
- PDTC144WMB,315 datasheet
- PDTC144WMB,315 pdf datasheet
- Download PDTC144WMB,315 datasheet
- PDTC144WMB,315 image
- PDTC144WMB,315 part
- Nexperia PDTC144WMB,315
- Nexperia USA Inc. PDTC144WMB,315


