PDZ15B,115
| Part Number | PDZ15B,115 |
|---|---|
| Manufacturer | Nexperia |
| Description | DIODE ZENER 15V 400MW SOD323 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | PDZ2.4B - PDZ36B |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 15V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1V @ 100mA |
| Tolerance | ±2% |
| Supplier Device Package | SOD-323 |
| Series | - |
| Power - Max | 400mW |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | SC-76, SOD-323 |
| Other Names | 1727-5145-2 568-6444-2 568-6444-2-ND 934054863115 PDZ15B T/R PDZ15B T/R-ND PDZ15B,115-ND PDZ15B115 |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Impedance (Max) (Zzt) | 15 Ohms |
| Detailed Description | Zener Diode 15V 400mW ±2% Surface Mount SOD-323 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 50nA @ 11V |
| Base Part Number | PDZ15 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply PDZ15B,115, use the request quote form to request PDZ15B,115 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PDZ15B,115.The price and lead time for PDZ15B,115 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PDZ15B,115.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Nexperia PDZ15B,115
- PDZ15B,115 data sheet
- PDZ15B,115 datasheet
- PDZ15B,115 pdf datasheet
- Download PDZ15B,115 datasheet
- PDZ15B,115 image
- PDZ15B,115 part
- Nexperia PDZ15B,115
- Nexperia USA Inc. PDZ15B,115


