PS2502L-1-F3-K-A
Buy with confidence from Brilltron.com
PS2502L-1-F3-K-A is warrantied and traceable.| Part Number | PS2502L-1-F3-K-A |
|---|---|
| Manufacturer | Renesas Electronics America |
| Description | OPTOISOLATOR 5KV DARL 4SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | PS2502-x, PS2502L-x |
| Voltage - Output (Max) | 40V |
| Voltage - Isolation | 5000Vrms |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.17V |
| Vce Saturation (Max) | 1V |
| Turn On / Turn Off Time (Typ) | - |
| Supplier Device Package | 4-SMD |
| Series | NEPOC |
| Rise / Fall Time (Typ) | 100µs, 100µs |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 4-SMD, Gull Wing |
| Output Type | Darlington |
| Other Names | 559-1241-2 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 100°C |
| Number of Channels | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 7 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Type | DC |
| Detailed Description | Optoisolator Darlington Output 5000Vrms 1 Channel 4-SMD |
| Current Transfer Ratio (Min) | 2000% @ 1mA |
| Current Transfer Ratio (Max) | - |
| Current - Output / Channel | 200mA |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 80mA |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply PS2502L-1-F3-K-A, use the request quote form to request PS2502L-1-F3-K-A pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PS2502L-1-F3-K-A.The price and lead time for PS2502L-1-F3-K-A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PS2502L-1-F3-K-A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Renesas Electronics America PS2502L-1-F3-K-A
- PS2502L-1-F3-K-A data sheet
- PS2502L-1-F3-K-A datasheet
- PS2502L-1-F3-K-A pdf datasheet
- Download PS2502L-1-F3-K-A datasheet
- PS2502L-1-F3-K-A image
- PS2502L-1-F3-K-A part
- Renesas Electronics America PS2502L-1-F3-K-A
- Renesas Technology Corp PS2502L-1-F3-K-A
- Renesas PS2502L-1-F3-K-A




