BAT30-07P6FILM
BAT30-07P6FILM
Buy with confidence from Brilltron.com
BAT30-07P6FILM is warrantied and traceable.
Part Number BAT30-07P6FILM
Manufacturer STMicroelectronics
Description DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SOT666
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Datasheets BAT30
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 530mV @ 300mA
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30V
Supplier Device Package SOT-666
Speed Fast Recovery = 200mA (Io)
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Package / Case SOT-563, SOT-666
Other Names 497-5547-2
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)
Mounting Type Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 (Unlimited)
Diode Type Schottky
Diode Configuration 2 Independent
Detailed Description Diode Array 2 Independent Schottky 30V 300mA (DC) Surface Mount SOT-563, SOT-666
Current - Reverse Leakage @ Vr 5µA @ 30V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 300mA (DC)