BAT30-07P6FILM
| Part Number | BAT30-07P6FILM |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SOT666 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | BAT30 |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 530mV @ 300mA |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 30V |
| Supplier Device Package | SOT-666 |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | SOT-563, SOT-666 |
| Other Names | 497-5547-2 |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Diode Type | Schottky |
| Diode Configuration | 2 Independent |
| Detailed Description | Diode Array 2 Independent Schottky 30V 300mA (DC) Surface Mount SOT-563, SOT-666 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 30V |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 300mA (DC) |
| Base Part Number | BAT30-07 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply BAT30-07P6FILM, use the request quote form to request BAT30-07P6FILM pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BAT30-07P6FILM.The price and lead time for BAT30-07P6FILM depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BAT30-07P6FILM.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- STMicroelectronics BAT30-07P6FILM
- BAT30-07P6FILM data sheet
- BAT30-07P6FILM datasheet
- BAT30-07P6FILM pdf datasheet
- Download BAT30-07P6FILM datasheet
- BAT30-07P6FILM image
- BAT30-07P6FILM part
- STMicroelectronics BAT30-07P6FILM



