E-TDA7454
| Part Number | E-TDA7454 |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | IC AMP AUDIO 60W AB 25FLEXIWATT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | TDA7454 |
| Voltage - Supply | 8 V ~ 18 V |
| Type | Class AB |
| Supplier Device Package | 25-Flexiwatt (Vertical) |
| Series | - |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 25-Flexiwatt (Formed Leads) |
| Output Type | 4-Channel (Quad) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Max Output Power x Channels @ Load | 60W x 4 @ 2 Ohm |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Features | Mute, Short-Circuit and Thermal Protection, Standby |
| Detailed Description | Amplifier IC 4-Channel (Quad) Class AB 25-Flexiwatt (Vertical) |
| Base Part Number | TDA7454 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply E-TDA7454, use the request quote form to request E-TDA7454 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number E-TDA7454.The price and lead time for E-TDA7454 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# E-TDA7454.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- STMicroelectronics E-TDA7454
- E-TDA7454 data sheet
- E-TDA7454 datasheet
- E-TDA7454 pdf datasheet
- Download E-TDA7454 datasheet
- E-TDA7454 image
- E-TDA7454 part
- STMicroelectronics E-TDA7454

