M74HCT688RM13TR
Buy with confidence from Brilltron.com
M74HCT688RM13TR is warrantied and traceable.| Part Number | M74HCT688RM13TR |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | IC COMPARATOR EQUALITY 8B 20SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | M74HCT688 |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Type | Identity Comparator |
| Series | 74HCT |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Output Function | A=B |
| Output | Active Low |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Bits | 8 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 32ns @ 4.5V, 50pF |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | Magnitude Comparator 8 Bit Active Low Output A=B 20-SO |
| Current - Quiescent (Iq) | 4µA |
| Current - Output High, Low | 4mA, 4mA |
| Base Part Number | 74HCT688 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply M74HCT688RM13TR, use the request quote form to request M74HCT688RM13TR pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number M74HCT688RM13TR.The price and lead time for M74HCT688RM13TR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# M74HCT688RM13TR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- STMicroelectronics M74HCT688RM13TR
- M74HCT688RM13TR data sheet
- M74HCT688RM13TR datasheet
- M74HCT688RM13TR pdf datasheet
- Download M74HCT688RM13TR datasheet
- M74HCT688RM13TR image
- M74HCT688RM13TR part
- STMicroelectronics M74HCT688RM13TR


