SPC564A70L7CFAR
| Part Number | SPC564A70L7CFAR |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | IC MCU 32BIT 2MB FLASH 176LQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | SPC564A70B4,SPC564A70L7 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.14 V ~ 1.32 V |
| Supplier Device Package | 176-LQFP (24x24) |
| Speed | 150MHz |
| Series | SPC56 |
| RAM Size | 128K x 8 |
| Program Memory Type | FLASH |
| Program Memory Size | 2MB (2M x 8) |
| Peripherals | DMA, POR, PWM, WDT |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 176-LQFP |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Number of I/O | 150 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 50 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| EEPROM Size | - |
| Detailed Description | e200z4 SPC56 Microcontroller IC 32-Bit 150MHz 2MB (2M x 8) FLASH 176-LQFP (24x24) |
| Data Converters | A/D 34x12b |
| Core Size | 32-Bit |
| Core Processor | e200z4 |
| Connectivity | CANbus, EBI/EMI, LINbus, SCI, SPI |
| Base Part Number | SPC564A70 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply SPC564A70L7CFAR, use the request quote form to request SPC564A70L7CFAR pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SPC564A70L7CFAR.The price and lead time for SPC564A70L7CFAR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SPC564A70L7CFAR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- STMicroelectronics SPC564A70L7CFAR
- SPC564A70L7CFAR data sheet
- SPC564A70L7CFAR datasheet
- SPC564A70L7CFAR pdf datasheet
- Download SPC564A70L7CFAR datasheet
- SPC564A70L7CFAR image
- SPC564A70L7CFAR part
- STMicroelectronics SPC564A70L7CFAR

