SPC56EC74B3C9EEX
Buy with confidence from Brilltron.com
SPC56EC74B3C9EEX is warrantied and traceable.| Part Number | SPC56EC74B3C9EEX |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | AUTOMOTIVE DIGITAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 3 V ~ 5.5 V |
| Supplier Device Package | 256-LBGA (17x17) |
| Speed | 80MHz/120MHz |
| Series | Automotive, AEC-Q100, SPC56 |
| RAM Size | 192K x 8 |
| Program Memory Type | FLASH |
| Program Memory Size | 1.5MB (1.5M x 8) |
| Peripherals | DMA, POR, PWM, WDT |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 256-LBGA |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Number of I/O | 199 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 50 Weeks |
| EEPROM Size | 64K x 8 |
| Detailed Description | e200z0h, e200z4d Automotive, AEC-Q100, SPC56 Microcontroller IC 32-Bit Dual-Core 80MHz/120MHz 1.5MB (1.5M x 8) FLASH 256-LBGA (17x17) |
| Data Converters | A/D 33x10b, 10x12b |
| Core Size | 32-Bit Dual-Core |
| Core Processor | e200z0h, e200z4d |
| Connectivity | CANbus, Ethernet, LINbus, SPI, UART/USART |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply SPC56EC74B3C9EEX, use the request quote form to request SPC56EC74B3C9EEX pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SPC56EC74B3C9EEX.The price and lead time for SPC56EC74B3C9EEX depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SPC56EC74B3C9EEX.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- STMicroelectronics SPC56EC74B3C9EEX
- SPC56EC74B3C9EEX data sheet
- SPC56EC74B3C9EEX datasheet
- SPC56EC74B3C9EEX pdf datasheet
- Download SPC56EC74B3C9EEX datasheet
- SPC56EC74B3C9EEX image
- SPC56EC74B3C9EEX part
- STMicroelectronics SPC56EC74B3C9EEX

