STM32F412ZGJ6TR
Buy with confidence from Brilltron.com
STM32F412ZGJ6TR is warrantied and traceable.| Part Number | STM32F412ZGJ6TR |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | IC MCU 32BIT 1MB FLASH 144UFBGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | STN32F412 Reference ManualSTM32F412xE, STM32F412xGSTM32F3, F4, L4 Series Prog ManualSTM32F412x(E,G) Errata |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.7 V ~ 3.6 V |
| Speed | 100MHz |
| Series | STM32F4 |
| RAM Size | 256K x 8 |
| Program Memory Type | FLASH |
| Program Memory Size | 1MB (1M x 8) |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, LCD, POR, PWM, WDT |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of I/O | 114 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| EEPROM Size | - |
| Detailed Description | ARM® Cortex®-M4 STM32F4 Microcontroller IC 32-Bit 100MHz 1MB (1M x 8) FLASH |
| Data Converters | A/D 16x12b |
| Core Size | 32-Bit |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M4 |
| Connectivity | CANbus, EBI/EMI, I²C, IrDA, LINbus, MMC/SD/SDIO, QSPI, SPI, UART/USART, USB, USB OTG |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply STM32F412ZGJ6TR, use the request quote form to request STM32F412ZGJ6TR pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number STM32F412ZGJ6TR.The price and lead time for STM32F412ZGJ6TR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# STM32F412ZGJ6TR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- STMicroelectronics STM32F412ZGJ6TR
- STM32F412ZGJ6TR data sheet
- STM32F412ZGJ6TR datasheet
- STM32F412ZGJ6TR pdf datasheet
- Download STM32F412ZGJ6TR datasheet
- STM32F412ZGJ6TR image
- STM32F412ZGJ6TR part
- STMicroelectronics STM32F412ZGJ6TR


