STM32F469IIT6
| Part Number | STM32F469IIT6 |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | IC MCU 32BIT 2MB FLASH 176LQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | STM32F469xx DatasheetSTM32F4z5, 7zz, 42zzz, 43zzz, 446zz, 469, 479 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.7 V ~ 3.6 V |
| Supplier Device Package | 176-LQFP (24x24) |
| Speed | 180MHz |
| Series | STM32F4 |
| RAM Size | 384K x 8 |
| Program Memory Type | FLASH |
| Program Memory Size | 2MB (2M x 8) |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, LCD, POR, PWM, WDT |
| Packaging | Tray |
| Package / Case | 176-LQFP |
| Other Names | 497-16071 |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of I/O | 131 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| EEPROM Size | - |
| Detailed Description | ARM® Cortex®-M4 STM32F4 Microcontroller IC 32-Bit 180MHz 2MB (2M x 8) FLASH 176-LQFP (24x24) |
| Data Converters | A/D 16x12b, D/A 2x12b |
| Core Size | 32-Bit |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M4 |
| Connectivity | CANbus, EBI/EMI, Ethernet, I²C, IrDA, LINbus, SAI, SDIO, SPI, UART/USART, USB, USB OTG |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply STM32F469IIT6, use the request quote form to request STM32F469IIT6 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number STM32F469IIT6.The price and lead time for STM32F469IIT6 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# STM32F469IIT6.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- STMicroelectronics STM32F469IIT6
- STM32F469IIT6 data sheet
- STM32F469IIT6 datasheet
- STM32F469IIT6 pdf datasheet
- Download STM32F469IIT6 datasheet
- STM32F469IIT6 image
- STM32F469IIT6 part
- STMicroelectronics STM32F469IIT6

