STM32F765VGH6
Buy with confidence from Brilltron.com
STM32F765VGH6 is warrantied and traceable.| Part Number | STM32F765VGH6 |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | TFBGA 8X8 100L F10X1 |
| Lead Free Status / RoHS Status | |
| Datasheets | STM32F765xx,767xx, 768Ax, 769xx |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.7 V ~ 3.6 V |
| Speed | 216MHz |
| Series | STM32F7 |
| RAM Size | 512K x 8 |
| Program Memory Type | FLASH |
| Program Memory Size | 1MB (1M x 8) |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, POR, PWM, WDT |
| Packaging | Tray |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of I/O | 82 |
| Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
| EEPROM Size | - |
| Detailed Description | ARM® Cortex®-M7 STM32F7 Microcontroller IC 32-Bit 216MHz 1MB (1M x 8) FLASH |
| Data Converters | A/D 16x12b, D/A 2x12b |
| Core Size | 32-Bit |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M7 |
| Connectivity | CANbus, EBI/EMI, Ethernet, I²C, IrDA, LINbus, MMC/SD/SDIO, QSPI, SAI, SPDIF, SPI, UART/USART, USB OTG |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply STM32F765VGH6, use the request quote form to request STM32F765VGH6 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number STM32F765VGH6.The price and lead time for STM32F765VGH6 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# STM32F765VGH6.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- STMicroelectronics STM32F765VGH6
- STM32F765VGH6 data sheet
- STM32F765VGH6 datasheet
- STM32F765VGH6 pdf datasheet
- Download STM32F765VGH6 datasheet
- STM32F765VGH6 image
- STM32F765VGH6 part
- STMicroelectronics STM32F765VGH6

