TDA7462D
Buy with confidence from Brilltron.com
TDA7462D is warrantied and traceable.| Part Number | TDA7462D |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | IC PROCESSOR AUDIO DUAL SO-28 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | TDA7462 |
| Voltage - Supply | 7.5 V ~ 10.2 V |
| Supplier Device Package | 28-SO |
| Specifications | - |
| Series | - |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Channels | 2 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface | I²C |
| Function | Audio Signal Processor, Compander |
| Detailed Description | Audio Audio Signal Processor, Compander 2 Channel 28-SO |
| Base Part Number | TDA7462 |
| Applications | Consumer Audio |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply TDA7462D, use the request quote form to request TDA7462D pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TDA7462D.The price and lead time for TDA7462D depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TDA7462D.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- STMicroelectronics TDA7462D
- TDA7462D data sheet
- TDA7462D datasheet
- TDA7462D pdf datasheet
- Download TDA7462D datasheet
- TDA7462D image
- TDA7462D part
- STMicroelectronics TDA7462D

